ניהול הליך גירושין

על מנת למתן את ההשפעה הטראומטית של ההליך, ניתן וחייב לאמץ כמה דרכים חכמות שיסייעו לך להתגרש נכון ומנגד, להימנע מכל אותם דברים שפשוט אסור לך לעשות.

כיצד לנהל הליך גירושין במינימום נזקים? זכרו כי במלחמה כמו בכל מלחמה, אין מנצחים!

על מנת למתן את ההשפעה הטראומטית של ההליך, ניתן וחייב לאמץ כמה דרכים חכמות שיסייעו לך להתגרש נכון ומנגד, להימנע מכל אותם דברים שפשוט אסור לך לעשות.

אסטרטגיה והצבת מטרות משותפות

על הצדדים תחילה לפרוש את התשתית הקיימת כגון רכוש משותף, משמורת והסדרי ראיה של הקטינים, מזונות ועוד. תיאום ציפיות והצבת מטרות מלכתחילה ימנעו סיטואציות של עימותים וכעסים עתידיים.

כמו כן, על הצדדים להשכיל ולהבין כי במידה ולא יגיעו להבנות ביניהם התוצאה עבורם ובייחוד עבור ילדיהם תהיה תוצאה קשה רגשית, נפשית וכלכלית.

הליך גירושין יכול להמשך במשך מספר שנים ארוכות ובכך להמשיך קשר הרסני אותו ביקשתם וחפצתם לסיימו.

בראש ובראשונה תראו לנגד עיניכם את טובת הילדים, כל הזמן.

שימו בצד לרגע את יצר הנקמנות, הכעס, האכזבה, או כל רגש שלילי כזה או אחר מצידכם (קל לומר אני מאמינה אך ביום בו הבאתם ילדים לעולם אתם אחראים להם לא פחות ממה שאתם אחראים לעצמכם)

העיקרון המנחה צריך להיות הוא להמשיך לדאוג להם אך להשאירם מחוץ לסכסוך, וזאת בכך שנזהרים ממריבות בנוכחותם ונמנעים מלהסית אותם נגד הצד השני או להשתמש בהם ככלי שרת בהליך הגירושין.

כמו כן, תשאלו את עצמכם מה אתם רוצים להשיג עבורם? האם ההתכתשות בין שני ההורים במאבק ממושך באמצעות בתי משפט בהכרח יקנה את הביטחון והשקט הנפשי של הילדים? האם תחושת הצדק והליכה אחריו בעיוורון חשובה יותר מילדיכם ומהנזק הנפשי העתידי אשר יגרם להם

כתוצאה מכך התשובה לשאלות אלה לרוב היא שלילית.

לאסוף כל חומר רלוונטי להוכחת הטיעונים

על מנת לבסס ולהוכיח את הטענות שיועלו בכתבי הטענות ובערכאה המשפטית, חשוב לאסוף הוכחות בכמות מספקת ובאופן חוקי, הקלטות וצילומים יכולים להבטיח תוצאה טובה אך חשוב לא לגלוש למעשים פליליים כמו חדירה לפרטיות, האזנות וצילומים בלתי חוקיים.

שמירה על סודיות ומירוץ הסמכויות

היזהרו ממלכודות “פח”, סביר להניח כי הצד השני תלוי עד כמה יהא לוחמני וערמומי ינסה לאסוף חומר ראיות נגדך אזי חשוב להיות חשאי ולא להתיידד עם כל אדם ייתכן ומדובר בחוקר פרטי.

כמו כן, במידה וצד מעוניין כביכול לצמצם עלויות בעו”ד אחד (הבא מטעמו) כמובן להסכים אך ורק על עו”ד חיצוני, נייטראלי מוסכם על שני הצדדים.

בנוסף, לצד הפותח הליך ראשון ישנה משמעות טקטית לכן חשוב להקדים, אך לא לפני שהתייעצתם עם עו”ד המתמחה בתחום דיני המשפחה.

מהלכים שאסור לעשות!

אין לעשות שימוש ציני בצווי הגנה ותלונות סרק במשטרה כטקטיקה אלו צעדים אשר יכולים להתסיס ולגרום לנזק גדול יותר, שימוש בכלים אלה הוא אך ורק כאשר קיים חשש ממשי לפגיעה.

נגד יוזם התלונה צפויים הגשת כתב אישום, תביעה נזיקית ונזק לתדמיתו בבית המשפט אם התלונה נמצאת כלא כנה.

להימנע מ”שיחות סלון”

לרבים מאלו העומדים בפתחו של הליך גירושין ישנה משפחה וחברים קרובים אשר בטוחני כי אלו מעוניינים בטובתו אך אינם מומחים ובקיאים בתחום על אף העובדה כי ייתכן ועברו הליך גירושין וקיים להם ניסיון בתהליך אך חשוב לזכור כי כל מקרה לגופו והתהליך ברוב המקרים שונה, אני קוראת

לעצות אלה “עצות אחיתופל”, יש להתייעץ אך ורק עם עו”ד המתמחה בתחום דיני המשפחה לו הידע והניסיון כיצד לפעול.

לסיכום:

במקרה בו הליך גירושין לא מסתיים על “דרך המלך” בהסכם גירושין, סביר להניח כי ההליך יהיה כרוך במאבק כוחני ומתיש בין הצדדים, לכן כחלק מגישת המשרד, טרם פנייה להליכים משפטיים, נעשה מאמץ לסיים את המחלוקות מחוץ לכותלי בית המשפט בדרך מכובדת ובמהירות האפשרית.

בהצלחה!

Date

מרץ 26, 2013

Client

Category

דיני משפחה