אנשים רבים מייחסים לכתובה משמעות טכסית בלבד, במיוחד לסכום שנכתב בה וכאן למעשה הטעות.

גברים אל תטעו! “כתובה” היא מסמך משפטי מחייב לכל דבר ועניין

אנשים רבים מייחסים לכתובה משמעות טכסית בלבד, במיוחד לסכום שנכתב בה וכאן למעשה הטעות.

הכתובה, הינה הסכם כתוב, המהווה מסמך משפטי יהודי הלכתי בו מתחייב הבעל לזון, ולפרנס ולכבד את אשתו [על פי הפסוק “שארה כסותה ועונתה לא יגרע” (שמות כא, י)].

מטרות הכתובה: האחת – להבטיח את קשר הנישואין ואת יציבותו ולמנוע מצב שבכל מריבה בין בני הזוג ירצה הבעל לגרש את אשתו (“שלא תהיה קלה בעיניו להוציאה”). הדרישה למסמך כתוב, מלמדת על המשקל והרצינות המיוחסים להתחייבויותיו של האיש, בנוכחות שני עדים וקהל

המוזמנים.

השניה – לדאוג לביטחונה הכלכלי של האישה לאחר פטירת בעלה וזוהי הסיבה שגם אלמנה זכאית לדמי כתובה כדין קדימה מחובות העיזבון.

בשנים האחרונות חלה עליה ניכרת בדרישת הנשים לקבלת כתובתן וברוב המקרים אם הזוג לא מגיע להסכם גירושין מראש והאישה מוותרת על כתובתה, בתי הדין פוסקים לקבלת הכתובה בהנחה והאישה לא בגדר “מורדת” או סיבות אחרות בעטיין אינה זכאית לה.

בית הדין הרבני ולו בלבד הסמכות לדון בנושא הכתובה אך אין זה אומר שהגט כרוך יחד עם הכתובה ובית הדין יכול וידון בעניין הכתובה גם לאחר שהזוג קיבל גט פיטורין.

יוטעם, כי הסכומים הכתובים בכתובה יגיעו ישירות מכיסו של הגבר בנוסף לסכום המשותף של בני הזוג לאחר איזון המשאבים, קרי, מהסכום הנותר לגבר הוא ישלם לאישה כתובתה.

כמו כן, עו”ד המתמחה בדיני משפחה חייב לבדוק את הכתובה המקורית ולראות כיצד לפעול אם בכלל.

בעלים עתידיים, ברור לכל שהנכם נכנסים לקשר הנישואין מתוך אמונה שלמה שזו אשת חלומותיכם, שאתם בשונה מהשאר בחרתם נכון ולכם זה לא יקרה אך לצערי אין תעודת ביטוח וגם לכם זה יכול לקרות לכן חשוב שתבינו כי ביום האירוע (חתונה), אתם חותמים על חוזה לכל דבר ועניין וביום

מן הימים במידה והחוזה יפקע תהיה לכך השלכה שיכולה לשנות את עתידכם. כאמור, גם 18,000 ₪ זהו סכום מכובד ואין צורך להפגין אהבתכם כולי עלמא במחיר מופקע.

כיום, הגבילה הרבנות את סכום הכתובה למיליון שקלים, ומעל מיליון שקלים בתי הדין הרבניים רואים בכתובה לרוב כלא ריאלית אלא אם מדובר בבעלים אמידים כדוגמת “תשובה”.

בהצלחה!

This is Photoshop’s version of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit.

Integer vel libero arcu, egestas tempor ipsum. Vestibulum id dolor aliquet dolor fringilla ornare. Nunc non massa erat. Vivamus odio sem, rhoncus vel bibendum vitae, euismod a urna. Aliquam erat volutpat. Aenean non lorem arcu. Phasellus in neque nulla, sed sodales ipsum. Morbi a massa sed sapien vulputate lacinia. Vivamus et urna vitae felis malesuada aliquet sit amet et metus.

כתובה
Date

מרץ 26, 2013

Client

Chris Iles

Category

דיני משפחה