חלוקת זמני שהות

חלוקת זמני שהות הוא הסדר שבו הילדים במשמורת יחידה של האמא, תוך מתן זכויות ביקור לאבא. הסדרי הראייה השגרתיים לאבא הם פעמיים בשבוע בשעות אחר הצהריים, לעיתים כולל לינה עד למחרת בבוקר, ובנוסף, כל סופשבוע שני ומחצית חגים וחופשות. מחקרים מצאו כי משמורת אם בלעדית ניתנת ביותר מ- 90% מהתיקים ובפחות מ-10% מהתיקים קיים הסדר של משמורת אב או משמורת משותפת של שני ההורים.

הסדר של משמורת משותפת, שבמסגרתו חולקים הילדים את זמן שהותם עם כל אחד מההורים שווה בשווה (בדרך-כלל מחצית שבוע עם האם ומחצית שבוע עם האב) פחות רווח. לאחרונה, בהחלט קיימות לא מעט משפחות שמקיימות הסדר של משמורת משותפת או מתוך הסכמה בין ההורים או לאור החלטה שיפוטית בנושא.

חלוקת זמני שהות נרחבים– הסדר לפיו הילדים לנים בבית האב פעמיים בשבוע, בנוסף ללינה בסופי שבוע אחת לשבועיים. הסדרי ראייה נרחבים הופכים את ההסדר למשמורת משותפת הלכה למעשה והם הפכו למקובלים מאוד לאחרונה, הן בקרב הזוגות המתגרשים והן בקרב עובדים סוציאליים ופסיכולוגים המעורבים בהליכי המשמורת. הסדרי לינה באמצע השבוע אצל ההורה שאינו משמורן מחייבים ששני ההורים יתגוררו קרוב אחד לשני וקרוב למסגרות החינוכיות של הילדים.

• חשוב להדגיש כי כל החלטה בעניין משמורת ילדים וחלוקת זמני שהות אינה סופית. אם חל שינוי נסיבות, כל אחד מההורים יכול להגיש בקשה מתאימה לבית משפט לענייני משפחה או לבית הדין לשנות את ההחלטה לאור טובת הילד. טובת הילד תיבחן מחדש בכל רגע נתון כאשר יובא העניין לפתחו של בית המשפט.

–מלא את הפרטים לקבלת יעוץ –